W branży piekarniczej efektywność energetyczna jest kluczowym czynnikiem wpływającym na koszty operacyjne. Nasze najnowsze studium przypadku pokazuje, jak przejście na piece termoolejowe przyniosło naszemu klientowi oszczędność aż do 280 tys. zł w pierwszym roku. Sprawdź, jak innowacyjne technologie mogą zrewolucjonizować funkcjonowanie Twojej piekarni, zmniejszając rachunki za energię i zwiększając zyski.

Kalkulacja dla klienta

Przy wyliczeniach uwzględniano poniższe dane

Ilość pieców: 6
Powierzchnia wypiekowa: 18m2 każdy z pieców
Czas pracy: 16h / dobę
Cena kWh klienta: 0,272 zł
Ilość dni pracy w roku: 330

Kalkulacja zużycia energii dla pieca cyklotermicznego

Kalkulacja zużycia energii dla pieca termoolejowego

Podsumowanie

Wprowadzenie pieców termoolejowych do piekarni przyniosło znaczące oszczędności finansowe. Klient, posiadający 6 pieców o powierzchni wypiekowej 18m² każdy, pracujących 16 godzin na dobę przez 330 dni w roku, zredukował swoje koszty energetyczne, oszczędzając aż 280 tys. zł rocznie. Przy cenie kWh wynoszącej 0,272 zł, efektywność nowych urządzeń okazała się niezwykle opłacalna. Dzięki nowoczesnym technologiom i precyzyjnej kalkulacji, piekarnia może teraz cieszyć się niższymi kosztami operacyjnymi i lepszą rentownością. Czy Twoja piekarnia również jest gotowa na taką zmianę?

Skorzystaj z naszego kalkulatora zużycia energii i przekonaj się, jak wiele możesz zaoszczędzić!
https://giko.pl/kalkulator-zuzycia-energii-dla-piecow-piekarniczych/

Jeśli potrzebujesz dokładnych wyliczeń dla swojej piekarni lub chcesz skonsultować się ze specjalistą, zapraszamy do kontaktu.

Dział sprzedaży:

tel. +48 32 285 51 67

email: handlowy@giko.pl

Dział techniczny:

tel. +48 32 285 51 67

email: techniczny@giko.pl