Kalkulacja zużycia energii jest niezwykle istotna, gdyż pozwala na ustalenie przybliżonych wydatków, na jakie należy się nastawić w konkretnym okresie rozliczeniowym. Udostępniamy Państwu bardzo funkcjonalne narzędzie, które jest przeznaczone dla firm działających w branży piekarniczej. Umożliwia ono obliczenie, jak duże oszczędności wiążą się z użytkowaniem na co dzień pieca termoolejowego. Wszelkie dane są przedstawione w porównaniu do pieca cyklotermicznego.

Uzupełnij poniższe pola

Ilość pieców Podaj poprawną ilość pieców

Godziny pracy na dobę Podaj poprawną ilość godzin pracy na dobę

Powierzchnia wypiekowa (m2)

Ilość dni pracy na rok Podaj poprawną ilość dni pracy na rok

Wybierz typ instalacji

Wybierz typ instalacji, który posiadasz w swojej firmie

Olej
Gaz

Cena oleju za litr (wartość w zł) sugerowana wartość 7 zł Podaj poprawną cenę

Kalkulacja zużycia dla pieca termoolejowego

Moc grzewcza pieca (kW)
Moc palnika (kW)
Czas pracy palnika w h na rok
KWh na rok
Ilość oleju w L na rok
Koszt oleju na rok
Oszczędność na rok

Kalkulacja zużycia dla pieca cyklotermicznego

Moc grzewcza pieca (kW)
Moc palnika (kW)
Czas pracy palnika w h na rok
KWh na rok
Ilość oleju w L na rok
Koszt oleju na rok
Prognozowany roczny wzrost cen 2%
oszczędności po 1 roku
po 2 roku
po 3 roku
po 4 roku
po 5 roku
po 6 roku
po 7 roku
po 8 roku
po 9 roku
po 10 roku
Oszczędności ogółem po 10 latach:
Porównanie piec termoolejowy/ Piec cyklotermiczny
* Kalkulacja informacyjna uwzględniająca mix chleba i ciast

 

Piec termoolejowy – charakterystyka

Piece termoolejowe są przystosowane do intensywnej eksploatacji. Specyficzna technologia produkcji, a także postawienie na najwyższej jakości materiały i komponenty powodują, że tego typu urządzenia mogą być wykorzystywane przez wiele lat. To, na co warto zwrócić uwagę to przede wszystkim fakt, że technologia termoolejowa zapewnia największą sprawność cieplną spośród wszystkich dostępnych systemów piecowych. Dzięki temu prowadzone działania charakteryzują się wysoką wydajnością i efektywnością energetyczną.

Sprawdź, jakie czekają Cię oszczędności!

Prezentowany na naszej stronie kalkulator to nieoceniona pomoc w obliczeniu szacunkowych oszczędności, jakie czekają na przedsiębiorcę w związku z eksploatacją pieca termoolejowego. Posiadając w swoim zakładzie np. 3 piece o powierzchni wypiekowej 15 metrów kwadratowych każdy, w dwuzmianowym systemie pracy, roczny wydatek na gaz będzie w tym przypadku wynosił ok. 355.365,00 zł w przypadku pieca termoolejowego oraz ok. 525.559,00 zł w przypadku pieca cyklotermicznego. Przy wyliczeniach uwzględniono koszt energii na poziomie 0,80zł za 1 kWh. Jak więc można w łatwy sposób obliczyć, w ciągu roku oszczędność piekarni sięgnie ok. 170.000,00 zł.

Jest to ogromna różnica biorąc pod uwagę fakt, że jedyną zmianą, jaka została dokonana była zamiana pieca cyklotermicznego na termoolejowy.