oszczędności w eksploatacji pieców termoolejowych

Od jakiegoś już czasu obserwujemy, że coraz więcej właścicieli zakładów piekarniczych decyduje się na montaż w swojej firmie pieców termoolejowych. Są to nowoczesne urządzenia odznaczające się szeregiem walorów, przez co stanowią doskonałą alternatywę dla pieców cyklotermicznych. Dostarczane przez nas piece termoolejowe charakteryzują się prostą i intuicyjną obsługą, dzięki czemu żadna z osób nie będzie miała problemu z ich codziennym użytkowaniem. Zostały wykonane z bardzo wytrzymałych materiałów i podzespołów, co sprawia, że mogą być eksploatowane przez długi czas bez jakichkolwiek oznak zużycia oraz zniszczenia.

Postaw na sprawdzone rozwiązania

Bardzo dużą zaletą pieców termoolejowych jest ich ekonomia pracy. Niezwykle istotne jest to, że tego typu urządzenia mogą zapewnić nawet 40-procentowe oszczędności w stosunku do pieców cyklotermicznych. Zastosowana technologia HUEFT gwarantuje największą sprawność cieplną spośród wszystkich dostępnych systemów piecowych (aż 87 procent). Oznacza to, że niemal cała generowana energia jest w rzeczywisty sposób wykorzystywana w celu wydajnej pracy pieca.

Stosowanie pieców termoolejowych przyczynia się do wyższej sprawności produkcyjnej wynikającej ze znacznie szybszego nagrzewania się tego typu pieców. Ponadto w przypadku termoolejowych pieców, stosujemy jedno źródło energii – kocioł piekarniczy dla większej ilości pieców. W efekcie wymagany jest tylko jeden komin i palnik, co skutkuje mniejszymi kosztami konserwacji i przeglądów.

Nic więc dziwnego, że w zakładach piekarniczych coraz częściej wykorzystuje się piece termoolejowe. Dzięki zastosowaniu dodatkowego osprzętu, takiego jak wózki załadowcze czy automatyczne systemy załadunku Concord istnieje możliwość znacznego usprawnienia procesu produkcyjnego oraz zredukowania kosztów pracowniczych. Znakomita jakość wykonania pieców powoduje, że nie trzeba decydować się na urządzenia fabrycznie nowe. Sporym zainteresowaniem cieszą się także sprzęty używane, po przeprowadzonym remoncie.